• Vietnamas: kas, kaip, kur, kiek ir už kiek?

  Jau praėjo šiek tiek laiko nuo mano kelionės į Vietnamą, ir kelionės įspūdžius pakeitė naujos patirtys, tačiau žinau, kad ateis ta diena, kai kas nors iš jūsų vis tiek paklaus: o tai kaip ten su tuo Vietnamu? Reikia vizos? Kaip keliauti po Vietnamą? Kiek ten kas kainuoja, kaip planuoti biudžetą?… Visada anksčiau ar vėliau taip būna, o dažniausiai vėliau, kai aš jau nebeprisimenu detalių. Tai kad nebūtų taip ir šį kartą, galbūt kiek padrikai, tačiau surašau kažkiek informacijos, kuri, tikiuosi, pravers keliaujant į vieną įdomiausių Pietryčių Azijos šalių.

  Vietnamo viza. Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Vietnamą, vizos reikia. Gerai, kad ją gauti nesudėtinga. Vizą gausite atvykę oro uoste, tačiau su savimi reikia turėti laišką iš Vietnamo, patvirtinimą iš migracijos, kad galite gauti vizą tam tikram laikotarpiui. Mano akimis tai tiesiog pasipinigavimas iš turistų, tačiau panašu, kad tokia sistema, ir laiško reikia. Jį gauti galima užpildžius formą internetu, vienkartinio įvažiavimo viza 3 mėnesiams kainuoja apie 25 USD (aš pati užsisakiau šį dokumentą iš vietnam-visa.com, tačiau tokių puslapių daugybė. Jei netingite paieškoti, gal ir pigiau ką nors rasite). Tada atvykę oro uoste užsipildote imigracijos formą, paduodate nuotrauką ( kurią patarčiau turėti. Aš neturėjau, tai pasistatę prie sienos pasieniečiai su planšete nufotografavo, 5 USD už tai prie vizos priskaičiavo), tada susimokate už vizą dar 21 USD ir viskas, gerų atostogų!

  • PAPILDYMAS: Skaitytojas komentare rašo, kad galima gauti vizą ir paprasčiau, paskaitykite po tekstu.

  Mano maršrutas. Vietname aš turėjau pilnas 9 dienas: vėlai naktį nusileidau Ho Chi Minh, pernakvojau, paryčiais pasigavau skrydį į Da Nang, iš ten tiesiai nuvažiavau į Hoi An. Hoi An praleidau 4 dienas. Penktą dieną vakare nusigavau į Hue, ten praleidau šeštą dieną. Šeštos dienos vakare sėdau į naktinį traukinį ir per 12 val nubildėjau į Ninh Binh. 2 dienos Ninh Binh apylinkėse ( Tiksliau Tam Coc). Devintą dieną ryte nusigavau traukiniu iki Hanoi, ten praleidau gerą pusdienį, kitą dieną iš Hanoi išskridau į Lietuvą. Šiaip maršrutas pasirodė neblogas, nesijautė, kad skubėčiau, nuobodu irgi nepasidarė. Dabar, jei keliaučiau tokiu pačiu maršrutu, tai turbūt nuimčiau vieną dieną nuo Hoi An ir pridėčiau ją prie Hanoi. Na bet buvo kaip buvo, panašu, kad Hanoi teks lankyti kitą kartą. 🙂

  Transportas. Vietname aš ir vietiniais lėktuvais skridau, ir naktiniu traukiniu pusę šalies pervažiavau, ir turistiniu autobusu, ir taksi nemažai važinėjau, ir netgi motorolerį pasigavau, kuris per visą beprotišką Hanojaus eismą piko metu į viešbutį parvežė. Išvada – keliauti Vietname visiškai paprasta. Transportu galite rūpintys patys ( kone viską galima užsisakyti internetu), tačiau galite klausti ir nakvynės vietose. Labai dažnai viešbučiai ir hosteliai gauna komisinius iš transporto kompanijų už parduotus bilietus, tai gali ir jums nuolaidą padaryti.

  Skrydžiai palyginus pigūs, tarpmiestiniai lėktuvai kaip kokie maršrutiniai autobusai kone kas valandą skraido. Jeigu laikas spaudžia, o biudžetas nelabai riboja, tarp miestų galima ir skraidyti.

  Vietnamo traukiniai. Traukiniu keliauti aš nelabai buvau nusiteikusi, tačiau, turiu pripažinti, blogai nebuvo. Už 30 EUR pavyko pervažiuoti iš Hue į Ninh Binh (kas yra beveik 600 km), užtrukome aišku ilgai, tačiau turėjau savo gultą, kur visą  naktį be didelio vargo ir išmiegojau. Traukinių bilietus galima įsigyti čia.

  Autobusai. Na, autobusai tai kaip autobusai. Važiavo lėtai, stojo dažnai, vairuotojas visą kelią nesustodamas rūkė ir smardino saloną, išlaipino bet kur, net ne stoty. Bet ta 4 valandų kelionė ( Hoi An – Hue) tik 5,7 EUR tekainavo.

  Grab. Pietryčių Azijoje nėra Uber, vietoje jo yra Grab. Jei keliausite regione, parsisiųskite programėlę į telefonus. Veikia paprastai: išsikvieti vairuotoją, nurodai kelionės tikslą, programėlė paskaičiuoja kelionės kainą, atvykęs susimoki grynais vairuotojui. Galima keliauti automobiliu (jei keliese ar su daiktais), galima motoroleriu, jei keliaujate po vieną.

  Pinigai. Vietnamo pinigai vadinasi dongais. Iš pradžių jie reikalauja šiek tiek atidumo, kol susiskaičiuoji visus savo milijonus piniginėje, tačiau vėliau pripranti. Visgi greitam valiutos konvertavimui ir susiorientavimui kainose aš vis tiek naudoju XE programėlę telefone. Pinigus turbūt geriausia imti vietoje iš bankomato, jei jūsų bankas nenuskaičiuoja didelio komisinio mokesčio ( Revolut šiuo atveju naudingas atrodo). Vos atvykus Ho Chi Minh oro uoste išsikeičiau šiek tiek Australijos dolerių. Vėliau ieškojau pinigų keityklos Hoi An miestelyje, bet jų siūlomas kursas atrodė kaip apiplėšimas vidury baltos dienos, tai su tom keityklom reikia pasižiūrėti atidžiau.

  Internetas. Internetas Vietname pakankamai greitas, turbūt nebuvau užsukusi į kavinę, kuri neturėtų WiFi. Visgi savo patogumui, vos nusileidusi Ho Chi Minh oro uoste, įsigijau vietinę SIM kortelę (Viettel) su neribotu 4G internetu 30-iai dienų. Kainos tiksliai nepamenu, bet kažkas apie 10 USD. Pravertė ne kartą.

  Skiepai. Ar reikia skiepytis vykstant į Vietnamą, tai čia asmeninis apsisprendimas, tačiau reikėtų nepamiršti, kad Pietryčių Azija – tai ne kokia sterili Šveicarija. Netgi tose vietose, kur iš išorės atrodo švaru, neaišku, kas dedasi už uždarų virtuvės durų, ir kokių higienos reikalavimų laikosi darbuotojai. O kur dar visokie netikėti nutikimai ( vis prisimenu, kaip buvęs kolega su vamzdeliu nardydamas Vietname netyčia gurkštelėjo vandens, tai paskui taip ilgai ligoninėse su vidurių šiltine kankinosi, kad nė už ką nenorėčiau atsidurti jo vietoje). Aš pati laikausi nuostatos, kad geriau pasiskiepyti ir iš atostogų parsivežti gerus prisiminimus, o ne nepageidaujamas ligas. Daugumos skiepų sukelto imuniteto trukmė yra 10 metų, tai kažkada nepatingėjusi tuo pasirūpinti pasiskiepijau nuo hepatitų A ir B, vidurių šiltinės, neseniai atostogų metu Balyje po motorolerio avarijos pakartojau skiepą nuo stabligės, tai Vietname jaučiausi rami bent dėl šių dalykų.

  Kada geriausias laikas vykti į Vietnamą? Vietnamas savo forma yra ilga šalis, ir kad ir kaip galbūt netikėta būtų, oras jame gali labai smarkiai skirtis. Šioje svetainėje detaliai aprašytas Vietnamo oras skirtinguose regionuose. Kai aš ten buvau gegužės mėnesį, Hoi An buvo saulėta, labai karšta ir drėgna ( temperatūra kilo iki 40 laipsnių). Hue buvo taip pat karšta, tik nebe taip drėgna. Tuo tarpu šiaurėje, Ninh Binh provincijoje, mus pasitiko kur kas vėsesnė temperatūra ir lietus ( apie 26 laipsnius). Panašiai buvo ir Hanoi, apie 30 laipsnių. Sako, kad žiemos metu šiauriniuose regionuose gali tapti ganėtinai vėsu, tai gal reiktų pasidomėti, planuojant atostogas.

  Kainos. Na ir pabaigai, kiek kainuoja atostogos Vietname? Čia yra turbūt pats subjektyviausias klausimas, nes labai skiriasi, kas kiek pramogoms ir turams išleidžia, kokiuose restoranuose valgo, kur apsistoja. Aš pati dar prieš skrisdama į Vietnamą žinojau, kad tai turi būti labai pigios atostogos. (Gal net ne visai atostogos, šiaip stabtelėjimas pakeliui į Lietuvą.) Mano atveju tai buvo kelios nakvynės hostelyje, vėliau, susitikus su keliaujančiu pažįstamu, dalinomės kambarį dviese. Valgiau  dažniausiai vidutiniuose turistiniuose restoranuose ( turistinius atpažįsti iš karto, nes meniu angliškas. Neabejoju, kad juose kur kas brangiau nei ten, kur vietiniai valgo). Keliavau, kaip jau minėjau, visomis įmanomomis transporto priemonėmis. Įskaičiuojant keletą lankomų objektų ir valčių turą Tam Coc, per 9 dienas išleidau apie 350 EUR ( be bilietų į Vietnamą).

  2019 metų gegužės mėnesį apytikslės maisto kainos atrodė taip:

  • Vienas pavalgymas restorane ( užkandžių lėkštę dalintis per pusę + pagrindinis patiekalas + gėrimas) – apie 100 000 VND
  • Vandens 1,5 l butelis parduotuvėje – 6000 – 8000 VND
  • Alus restorane – nuo 35 000 VND
  • Alkoholiniai kokteiliai bare – apie 180 000 VND
  • Kava – 35 000 – 69 000 VND
  • Šviežias kokosas – apie 35 000 VND

  Tiek praktiškų pastabų apie Vietnamą. Jeigu kas nors iš skaitančiųjų planuoja kelionę ir galvoja, kad kažką praleidau, tai klauskite greitai, kol detalės iš galvos neišgaravo. 🙂 O aš kitame įraše galvoju papasakoti ir parodyti, ką veikiau Malaizijoje prieš savaitę, tai tikiu, bus kiek įdomiau nei informacinio pobūdžio pastabos.

  ***

  Bučkiai ir linkėjimai

  6 Comments

  1. vt
   2019 July 11 / 5:05

   nuo kovo men LT pilieciai gali keliauti su eviza. tiesiogiai migracijos departamento website uzsakoma. jokio tarpininku. 30d vienkartine. $25. ir nereikia papildomoj eilej Oro uoste gaisti. Kai kelione 9d, kokia logika imti 3men viza? letter of approval nera iskvietimas – juo niekas nieko nekviecia. migracine juo patvirtina, kad leidzia gauti viza oro uoste nurodytu laikotarpiu. vadinti Tai iskvietimu yra klaidinimas, nes iskvietimas yra visai kitoks dokumentas pvz darbo vizai ir galioja be vien oro uoste ty ir keliu vaziuojant su iskvietimu galima viza gauti. bet reikia tureti originalu dokumentai, jokie skanuoti/kopijuoti variantai netinka.

   • Vaida
    Author
    2019 July 11 / 5:09

    Labai ačiū už paaiškinimą! Pataisysiu tekstą, kai prie kompiuterio prisėsiu.

  2. Eimis
   2019 November 23 / 15:32

   Sveiki, ar galite detaliau paaiškinti kas yra eviza per migracijos departamentą? Ar kalba eina apie vizos į Vietnamą gaviną per migris (Lietuvos migracijoas departamentas)?

   • Vaida
    Author
    2019 November 24 / 2:44

    Sveiki, aš pati apie šios vizos egzistavimą vykdama į Vietnamą net nežinojau ir smulkiau papasakoti deja negaliu. Gal kas nors iš skaitančių šį tekstą gali pakomentuoti plačiau?

  3. Andrius
   2019 November 25 / 11:20

   Super blog’as!

   ‘Eimio’ komentaras pasitvirtino. Isiemiau e-viza per 3 darbo dienas, dokumenta pristaciau orouoste, vos nusileidus Hanojuje, problemu visiskai nebuvo. Gavau 30 dienu viza.

   • Edita
    2020 January 19 / 10:39

    Sveiki, noreciau suzinoti koks yra i Vietnama e-vizos gavimo internetinis psl. Aciu

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?