• Sidnėjuje ir aplink: Carriageworks Farmers Market.

  Pasakysiu atvirai. Kai pirmą kartą išgirdau draugę kalbant apie Carriageworks Farmers Market, pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo. Panašiai turbūt nutiko ir antrą kartą. Gal tik trečią kartą atidžiau suklusau, nes kažkur tame pasakojime buvo kvietimas susitikti šeštadienio rytą kavos puodeliui. Na, kavos tai kavos, tebūnie ir turguje, koks gi skirtumas. Tai štai, tik tada, kai nuėjau ten pirmąjį kartą ir pamačiau, apie ką man ji šnekėjo tiek laiko, išsprūdo visiškai netikėtas “-Hey, koks fainas šitas turgus!” Pirmas įspūdis buvo toks, kad kitą savaitgalį aš jau pati ją ten kavos kviečiau. 🙂 To paties įspūdžio vedina ir jums noriu apie šią vietą trumpai papasakoti.

  Taigi ūkininkų turgus. Kuo gi jis kitoks nei eilinis turgus?  Kaip jau išduoda pavadinimas, šis turgus įsikūręs buvusiose traukinių statyklos patalpose. Beveik 100 metų nuo 1880-ųjų čia buvo Sidnėjaus viešojo transporto lopšys, kuriame buvo statomi tiek patys pirmieji visuomenei, tiek karališkiems vizitams skirti traukiniai, tiek vėliau atsiradę elektriniai. Šiandien  dalyje šių buvusių dirbtuvių glaudžiasi šiuolaikinio meno centras, kitoje dalyje kiekvieną šeštadienį suguža ūkininkai su savo produkcija iš plačių Sidnėjaus apylinkių. Pirkėjų, žinoma, ten taip pat netrūksta.

  Pirmą kartą nuvykus į turgų netrunki pastebėti, kas ten kitaip. Ten gražu! Ir sakydama “gražu”, turiu galvoje, kad atrodo, lyg prieš atidarymą ten būtų koks stilistas pro prekystalius prasisukęs. Carriageworks Farmers Market nuolatos prekiauja apie 70 ūkininkų, kepėjų, kavos virėjų, gėlių pardavėjų, o visų jų stalai sudėlioti taip, kad norisi jei ne fotoaparatą išsitraukti, tai bent telefoną su kamera. Jeigu pardavinėja kažkas bulves, tai jos mažose medinėse dėžutėsi ir pakuojamos į popierinius maišelius, jei džemus, tai jie supilstyti į mažus stiklainius ir papuošti juostelėmis, jei tai vaisiai, tai būtinai pintinėse. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad visa ta produkcija aukštos kokybės, organiniuose ūkiuose užauginta, viskas ten bio etiketėmis paženklinta, tai ir kainos šiek tiek aukštesnės nei prekybos centruose. Savaitinio apsipirkimo ten gal ir nedaryčiau, tačiau keletu geresnės kokybės produktų papildyti šaldytuvą pats tas. 😉 Pagaminto maisto ten taip pat yra, tai, net jei nežantiems nieko pirkti, galima bent jau skaniai pavalgyti ir aplinkui pažioplinėti ( tokių turistų su fotoaparatais ten irgi užklysta).

  Kadangi praeitą savaitgalį vėl krausčiausi į naujus namus ir, prieš susipakuojant savo daiktus, šaldytuvą norėjau kuo labiau ištuštinti, o ne užpildyti, tai tas šeštadienio rytas ten tikrai buvo labiau dėl kavos nei dėl maisto apsipirkimo. Tam tikslui prie pat turgaus yra puiki vieta. Kadaise šiose patalpose traukinius statė, šiandien, po visomis likusiomis industrinėmis konstrukcijomis, kava bei maistu kvepia. Įdomi erdvė, kai norisi kažko neįprasto. 😉

  ***

  Carriageworks Farmers Market darbo laikas: 08:00 – 13:00

  Adresas: 245 Wilson St, Eveleigh NSW

  Internetinė svetainė: http://carriageworks.com.au

  ***

  Kaip paskutinį kartą rašydama minėjau, į Sidnėjų pamažu atslenka ruduo. Kolkas nešaltas, dienomis saulėkaitoje dar turbūt iki 2o-ties laipsnių temperatūra pakyla, tačiau vis intensyviau imu dairytis, ką čia reikės veikti ir kur eiti žiemą, kai orai neleis ilgai lauke turistauti. Tikriausiai panašių, įdomių vietų ieškosiu… O kai rasiu, ir jums papasakosiu. 😉

  ***

  Bučkiai ir linkėjimai

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?