• 10 km pėsčiomis vaizdingais Sidnėjaus takais.

  …o tuo tarpu Sidnėjuje gražus ruduo… Šiltas ir saulėtas, su maloniais 20 laipsnių šilumos. Jau seniai nebekaršta, saulė leidžiasi pusę šešių, tačiau pagaliau oras toks, koks puikiai telpa į apibūdinimą “malonus”. Išnaudodamos tokį gražų šeštadienį su drauge išsiruošėme į žygį. Nei čia tokį labai ilgą, nei labai trumpą – 10-ies kilometrų.

  Sidnėjus yra puikus miestas prie vandens. Pamenu, dar tada, kai rinkausi savo naująjį gyvenimo miestą ir dėliojau pliusiukus tarp Melburno ir Sidnėjaus, pastarasis svarstykles nusvėrė dėl dviejų priežasčių: visų prima, daugiau saulėtų dienų per metus; antra, tai yra miestas, turintis daugiau kaip 100 didesnių ar mažesnių paplūdimių aplinkui. Taip pat tai yra miestas, kurio pakrantėmis vingiuoja daugybė kilometrų įrengtų pasivaikščiojimo takų ( sakydama “įrengtų” turiu galvoje su ženklais, suoliukais pakeliui, laiptais ir turėklais statesnėse atkarpose). Kadrais iš vieno pasivaikščiojimo esu dalinusis kažkada pačioje pradžioje, kai atvykau ( pajūrio takas tarp Bondi ir Bronte), o šiandien noriu parodyti kitą Sidnėjaus pusę. Kitokią, tačiau nė kiek ne prastesnę.

  Viena mano mėgstamiausių laisvadienio krypčių, kai lieku mieste, – Manly rajonas. Kiek nutolęs nuo centro, įsikūręs pusiasalyje vandenyno pakrantėje ir per pusvalandį pasiekiamas keltu. Kelionė į Manly visuomet žavi, nes išplauki iš uosto, esančio tarp žymiųjų Operos rūmų ir Uosto tilto. Iš pradžių keltas iš lėto pajuda, palikdamas vienoje pakrantėje minias turistų, gužančių prie operos, kitoje – prišvartuotą didžiulį kruizinį laivą, paskui praplaukia mažą salą su švyturiu, vėliau patenka šalia vartų į atvirą vandenyną, kol galiausiai pasiekia krantą, ir išsilaipini rajone, kuris pasitinka tave it koks jaukus kurortas. Kiekvieną kartą ten būdama stebiuosi, kaip taip gali būti, kad esi vos pusvalandis nuo milijoninio miesto centro, o jautiesi lyg puikiame atostogų taške? Visą vasarą ten vis sugrįždavau į paplūdimį, kartą net bandžiau tą taką pakrante įveikti, bet buvo per karšta, tad atidėjau vėlesniam laikui. Tas laikas išmušė šiandien, ir tai buvo pati geriausia diena ilgam pasivaikščiojimui!

  Atvykus į Manly iš Alinos sužinau įdomų dalyką, kuris mane nuoširdžiai nustebina. Pasirodo, Manly gyvena pingvinai! Iš pradžių nepatikėjau, galvojau šaiposi, tačiau stabtelėjus prie informacinių stendų skaičiau, kraipiau galvą, na gal ir tiesą ji man čia sako… Stenduose rašo, jog Manly gyvena mažiausia pingvinų rūšis, kurie tėra vos 30 cm dydžio ir sveria iki 1 kg. Jų lizdai susukti visiškai netikėtoje vietoje ( po laivų prieplauka) ir jie kasmet, nuo gegužės iki lapkričio, sugrįžta ten perėti pingviniukų. Neįtikėtina! Kada nors reiks skirti tam laiko ir pastebėti. 🙂 Bet ne šį kartą, šiandien prieplaukoje neužsibūname, šiandien laukia aktyvi diena.

  Išlipusios iš kelto ir patraukusios į kairę, iškart atsiduriame ant tako, iš kurio sunku išklysti. Tiesiog visą laiką pirmyn ir pirmyn. Per kalvas aukštyn ir žemyn, posūkiais, kartais per krūmynus, kartais su nuostabiomis atviromis panoramomis, stabteldamos mažuose, atokiuose paplūdimiuose, su sumuštinių pertraukėlėmis vis ėjome, plepėjome ir grožėjomės. Daug kur rašo, kad Manly – Spit atkarpa yra viena gražesnių Sidnėjuje, tačiau buvau maloniai nustebinta, kad ji toookia vaizdinga. Pats ėjimas visus tuos 10 kilometrų neprailgo! Nežinau, gal kad kompanija gera, gal kas oras tobulas, o gal kad takas visiškai nenuobodus ir vaizdai aplinkui žadą atimantys, bet žygio pabaigoje jaučiausi lyg dar tiek būčiau nuėjusi, jei ne vakaras. 🙂

  Turbūt ne kartą esu sakiusi, kaip visuomet džiaugiuosi ištrūkusi iš miesto. Tai čia buvo vienas iš tų kartų. Praktiškai nemokamas (na, tik viešojo transporto bilietas) ir labai labai geras! Jei kam nors aktualu, daugiau apie parką rašo oficiali turizmo svetainė, o jei ne… paieškokite pažintinių takų aplinkui savo namus. Tokie pasivaikščiojimai labai gerai pakrauna visas vidines baterijas. 😉

  ***

  Kaip atvykti? Keltu iš Circular Quay, o paskui šalia Spit tilto pasigauti autobusą ir grįžti į miestą. Arba atvirkščiai: iš pradžių nuvažiuoti iki Manly autobusu, o įveikus taką grįžti keltu.

  Atstumas: 10 km.

  Trukmė: su visomis nuotraukų ir užkandžių pertraukėmis lengvu tempu – 4 valandos.

  Ką su savimi turėti? Vandens ir užkandžių. Kavinių ir kioskų pakeliui nėra. Šiltą dieną galbūt norėsis išsimaudyti viename iš tų atokių paplūdimių, tai maudymosi priemonės nepamaišytų.

  ***

  Rudenėjanti

   

  4 Comments

  1. 2017 April 17 / 11:28

   Gražus ruduo Sidnėjuje! Linkėjimai iš snieguotos Lietuvos! 🙂

   • Vaida
    Author
    2017 April 17 / 12:41

    Ačiū! Saulėti linkėjimai atgal! 😉

  2. sasa
   2017 April 17 / 11:56

   tu studijuoji ar kokia gide kad keliauji po visas salis??

   • Vaida
    Author
    2017 April 17 / 12:39

    Dirbu, studijuoju, gyvenu Sidnėjuje šiuo metu.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?