• Atostogos Latvijoje su vaikais. Ventspils.

  Šlepsiu pajūriu per smėlį, šalti purslai užlieja pėdas, saulė šildo nugarą, per dangaus skliautą plaukia lengvi debesys, akimirkai užmerkiu akis. Ošia. Tyliai ošia Baltijos jūra. Seniai buvau buvusi prie jūros. Prie Baltijos dar seniau, o štai praėjusią savaitę ėmiau ir atsidūriau pas braliukus latvius. Mano šeima ruošėsi atostogoms, o aš, apsidžiaugusi, kad nors kartą galiu važiuoti kartu, pasinaudojau proga ir prisijungiau prie atostogaujančiųjų būrio. Taigi atostogų kryptis – latviškasis Baltijos pajūris, o jei tiksliau – Ventspils.

  Mano šeimyna šiame Latvijos uostamiestyje, labai sparčiais tempais besilygiuojančiame į kurortus, lankėsi jau nebe pirmą kartą, o štai man tai buvo staigmena. Sakyčiau, labai maloni staigmena! Aišku, tai ne tas kurortas, kur tikiesi rasti šurmuliuojančius barus ir vakarėlius, ne ta vieta, kur jauti poreikį išsitraukti dailią suknelę ir aukštakulnius, čia nėra Palangos Basanavičiaus gatvės vasarinio karnavalo su išsipusčiusių gulbių podiumu, tačiau, jei atostogauji su mažais vaikais, viso to tikrai ir nereikia! Venspils – tai ramus, panašiai Marijampolės dydžio pajūrio miestas, kurio turizmas smarkiai orientuotas į šeimas. Kaip jiems sekasi? Sakyčiau, netgi labai neblogai! O pagal tai, kad aplinkui girdi daug daugiau lietuvių nei latvių, peršasi išvada, kad man pritartų daug tautiečių.

  Ventspils nutolęs nuo Lietuvos apie 100 km, tačiau, jei turite mažų vaikų ir ruošiatės prie jūros kelioms dienoms, tuos 100 km pavažiuoti tikrai verta. Kodėl? Štai jums keletas priežasčių:

  • Jūra ta pati, smėlio paplūdimys bent dvigubai platesnis. Tai reiškia, ten ne tik kad niekas nelipa ant galvos, nereikia ilgai ieškoti, kur čia įsikurti didesnei kompanija, bet netgi yra sočiai vietos žaidimams su kamuoliu, skraidančiom lėkštėm ar kitais žaislais.Processed with VSCO with a5 preset
  • Visas paplūdimys tarsi didelė, nemokama žaidimų aikštelė su sūpynėm ir laipynėm, kurioje nenuobodžiauja įvairaus amžiaus vaikai.
  • Per smėlėtą paplūdimį beveik iki pat jūros yra mediniai takai, kas aktualu tėvams, kurių pypliai dar vežimėliuose. 
  • Praktiškai iki pat paplūdimio gali atvažiuoti automobiliu, o stovėjimo aikštelės nemokamos.
  • Mieste daug žalių erdvių ir parkų, kuo puikiausiai tinkamų pasivaikščiojimams. Vaikams įrengta virš 30 (!) šiuolaikiškų žaidimų aikštelių.
  • Norintiems aktyvesnio poilsio, Ventspils įrengta 50 km dviračių takų. Vieną vakarą su mama apsukome pajūrio parką ir mieste nemažą ratą, super! Mes turėjome pasiėmę savo dviračius, tačiau neturintys tikrai ras, kur išsinuomoti. Beje, nors miesto dviračių takai iškloti trinkelėmis, pajūrio parke takučiai asfaltuoti, tad jais galima ne tik dviračiais, bet ir riedučiais ar longboard’ais važiuoti.
  • Aplink pajūrio parką iš lėto pukši siaurukas, kuris taip pat labai džiugina vaikus.
  • Lietingai ar vėsesnei dienai yra vandens atrakcionų parkas, kuriame tiek mažas, tiek didelis ras ką veikti.
  • Norintys pasikultūrinti ir susipažinti su Ventspils istorija, gali aplankyti Livonijos ordino pilį, amatų namus arba pajūrio muziejų po atviru dangumi.

  Jeigu trumpai, praleidusi kelias dienas latviškame pajūryje, likau labai maloniai nustebinta. Atostogavome su 5 mažyliais, tai man šios atostogos buvo visiškai kitokios negu esu pripratusi… 🙂 Tačiau nesileidžiant į didelius asmeniškumus, tenorėjau pasidalinti netikėtais atradimais su tais, kam tai aktualu. Kalbant apie šeimų turizmą, mano nuomone, Ventspils lenkia visus lietuviško pajūrio miestelius labai ženkliai, tad jeigu niekada nesvarstėse galimybės ten atostogauti, siūlyčiau labai stipriai pagalvoti. O gal jūs patys ten atostogaujate? Kokie jūsų įspūdžiai?

  Processed with VSCO with a5 preset

  ***

  P.S. Akivaizdu, kad lietuviai turistai Latvijoje yra labai laukiami. Mūsų kaimynai ne tik kad turi paruošę tuntą nemokamai dalinamų lankstinukų  ir žemėlapių lietuvių kalba, jų netgi turizmo svetainė turi lietuvišką versiją.

  ***

  Latviškąjį pajūrį atradusi

  Vaida

  4 Comments

  1. 2016 August 23 / 20:23

   Vis neprisiruošiu iki Ventspilio nuvažiuoti, nors labai daug komplimentų jam esu girdėjusi. Bandysiu suderinti su Kuldygos krioklio ir Riežupės urvų lankymu.

   • Vaida
    Author
    2016 August 23 / 20:37

    Lauksiu įspūdžių!

  2. Lina
   2016 August 23 / 21:12

   Ventspilis super miestas,ne pirmi metai atostogaujam su vaikais. Bet siūlau būtinai užsukti į Kuldygą,kur įspūdingiau už krioklius,yra jų nuostabus senamiestis!

   • Vaida
    Author
    2016 August 23 / 21:31

    Ačiū, Lina, už komentarą! Tiesą sakant, idėja aplankyti Kuldygą buvo pakibusi ore ne vieną kartą, bet matyt, pritrūko pritariančių entuziastų, nes ji taip ir liko neįgyvendinti… Gal kitą kartą 😉

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?