• Laiptais į dangų. Pilatus.

  -Vaida, tu negali palikti Šveicarijos, kol nebuvai ant Pilatus kalno, – sako man vienas iš nuolatinių klientų darbe.

  O aš tik pečiais trukt… Ant Pilatus šiaip jau lyg ir neplanavau, nors ir  žinau, kad tai vienas populiariausių kalnų regione. Kadangi Mario žada važiuoti kartu, nerandu jokių priežasčių, kodėl turėčiau atsisakyti.

  Pilatus matau pro savo langus kiekvieną dieną. Tai didžiulis, gražus ir status kalnas, kurio formą atpažinčiau bet kur ir bet kada, jei kas pakištų po nosimi paveikslėlį ir lieptų jį įvardinti. Viduramžių legendose šis kalnas vadintas Drakonų kalnu, neva kadaise olose gyvendavo gydančių savybių turintys drakonai. Šiandien po olas šmirinėja turistai, ragais melodijas skleidžia pūtėjai, o restarano aptarnaujantis personalas vos spėja suktis. Pilatus kalnas lankytojus kviečia ištisus metus, nors žiemą jo lankymas truputį apribotas, vienas pagrindinis keltuvas veikia tik šiltuoju metų laiku.

  image1-12

  Užkilti ant Pilatus galima iš dviejų pusių, nors tai, ką žmonės paprastai daro – apkeliauja jį ratu. Netgi yra jungtiniai bilietai, pavadinti Auksiniu turu (Golden Round Trip) ir Sidabriniu turu (Silver Round Trip). Skirtumas tarp jų tas, kad antrasis variantas truputį pigesnis, tačiau prarandi nuostabų pasiplaukiojimą laivu ir vietoje jo iš Luzern Alpnachstadt pasieki traukiniu. (Kainos čia).

  Gold_Rundfahrt_ohne Text

  Paprastai kelionė prasideda Luzern mieste. Laivų prieplaukoje sėdi į seną garlaivį ir plauki Keturių kantonų ežeru iki Alpnachstadt miestelio. Ten kelionė į viršų tęsiasi 125 metų senumo funikulieriumi, kuris vietomis kopia net į 48 laipsnių įkalnę ir yra stačiausias funikulierius pasaulyje. (Beje, jausmo kaip amerikietiškuose kalneliuose nėra, jis pukši vos 10 km/val. Maksimum! 🙂 )

  image2-8

  image3-2

  unnamed

  image1-11

  Pilatus viršūnė siekia 2 kilometrus ir dar truputį, tad didžiąją metų dalį čia laikosi sniegas. Aišku, liepos mėnesį jo nebėra, nors temperatūra ten aukštai kur kas mažesnė nei papėdėje. (Jei diena vėjuota, tikrai verta turėti apsirengti kažką šiltesnio). Užkilus funikulieriumi į viršų, laiptukai veda dar aukščiau, iki pat 2132 metrų aukščio. Jausmas fantastiškas, lyg liptum į dangų! Užlipus į apžvalgos aikštelę, žiūrint į vieną pusę atsiveria įspūdingas vaizdas į visą Šveicariją iki pat Vokietijos, į kitą – Alpės. Sako, giedrą dieną iš ten matosi net 72 viršūnės. Neblogai, a? Deje, mes visų jų tikrai nematėme, dangus niaukėsi prieš audrą ir šiaip tokia dulksna tvyrojo…

  image3-3

  Norintiems pasivaikščioti, yra keli variantai: arba išraustais tuneliais palei kalno šlaitą, arba stačiais kalnais aplinkui. Tik tie takučiai per kalnus tikrai LABAI statūs. Aš žiūrėjau iš viršaus ir mintyse tyliai džiaugiausi, kad mano kompanionas purtėsi nuo minties nusileisti jais žemyn ir paskui užkilti atgal aukštyn.

  image2-7

  Kadangi mūsų buvimą nutraukė staigiai užklupusi audra, nebeliko ką daryti, tik leistis į apačią. Tęsdami savo ratą aplink Pilatus, iš pradžių leidomės ore siūbuojančia didele gondola, paskui mažute, beveik liesdami medžių viršūnes, kol pasiekėme Kriens miestelį. Ten pasigavome tramvajų iki Luzern ir laivu namo.

  image1-14

  Pilatus, būdamas visai šalia Luzern, yra viena populiariausių turistinių atrakcijų regione. Dėl galimybės suderinti šią kelionę laivu/funikulieriumi/keltuvais, dienos išvykoms ją mielai renkasi tiek užsienio turistai, tiek aplinkui gyvenantys. Neabejoju, kad tai pagrindinis konkurentas kitoje ežero pusėje esančiam Rigi, juo labiau, kad ir kaina jų labai panaši. Ruošiatės apsilankyti centrinėje Šveicarijoje ir dvejojate, kurį rinktis? Paklauskite savęs, ką norite veikti ir kiek laiko galite skirti? Jeigu norite visą dieną praleisti vaikščiodami ant kalno, piknikauti tam specialiai įrengtose vietose, tuomet tikrai siūlyčiau Rigi. Jeigu Jūsų tikslas tik užkilti ant kalno, be didelių sportinių tikslų truputį aplinkui pasivaikščioti ir išgerti kavos 2 km aukštyje su nepakartojamu vaizdu, tuomet rinkčiausi Pilatus. 😉 Oficiali svetainė su visai konkretesne informacija čia.

  ***

  Atostogas kalnuose pradėjusi

  Vaida

  2 Comments

  1. 2016 July 16 / 2:20

   Puikus įrašas, Vaida! Dėkui, jog daliniesi tokiomis gražiomis nuotraukomis ir kelionių akimirkomis iš Šveicarijos. Laukiu nesulaukiu naujų tavo nuotykių/įrašų iš ten, kur iškeliauji. 😀

   • Vaida
    Author
    2016 July 21 / 14:29

    Ačiū, kad skaitai, Simona! :)*

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?