• Keturi kantonai per vieną dieną. Vierwaldstättersee.

  Panašiai kaip traukiniams, aš turiu kažkokį sunkiai paaiškinamą palankumą laivams. Ne visi aišku, tačiau seni ir restauruoti, bylojantys apie praėjusius laikus ir prikelti naujam gyvenimui visuomet traukia mano akį. Senųjų, vis dar plaukiojančių garlaivių pasaulyje yra likę ne tiek jau daug, tad manau, man visai pasisekė, kad gyvenu ten, kur matau juos kasdien.

  Šveicarijoje, Keturių kantonų ežere (vok. Vierwaldstättersee; angl. Lake Lucerne), vasaros sezono metu plaukioja penkių senųjų garlaivių flotilė: Uri, Stadt Luzern, Galia, Unterwalden ir Schiller. Iš pirmo žvilgsnio jie visi labai panašūs, tačiau, kai pastebi atidžiau, visi truputį skiriasi. Stadt Luzern yra didžiausias ( talpina net 1200 keleivių!) ir jauniausias (1928 metų), Uri seniausias (1901 metų statybos), Galia greičiausias (31,5 km/val), Schiller gražiausios formos, o štai Unterwalden smagračius suka vis dar tas pats variklis, pargabentas iš 1899 metų pasaulinės parodos Paryžiuje. Kiekvienas turi savo unikalų švilpuko toną, ir aš iki šiol vis pagaunu save, kad būdama namie pagal garsą bandau atspėti, kuris gi laivas plaukia pro langus šį kartą.

  IMG_0960

  Manau, ne mano vienos akyse senieji garlaiviai – lyg Keturių kantonų ežero vizitinė kortelė. Jais plaukia gerbiami šalies svečiai, jais plaukia turistai, jais plaukia gyventojai. Šiandien turbūt niekas nebeįsivaizduoja ežero be šių senolių, o kai pagalvoji, jau seniai visi galėjo būti išleisti į užtarnautą poilsį. Dar XX amžiaus viduryje šie balti gražuoliai buvo laikomi ne kuo kitu, o palengva pūvančiu plaukiojančiu laužu. Laimei, tuomet atsirado entuziastų, kurie 1972 metais įkūrė draugiją, susimetė keletą milijonų ( jei tiksliau, reiktų juos visus suskaičiuoti čia) ir, tikėdami šių laivų ateitimi, ėmėsi restauracinių darbų. Darbo ir lėšų reikėjo daug, nes realiai, juose buvo pakeista viskas, išskyrus variklius, kurie iki šių dienų, būdami virš 100 metų senumo, vis dar veikia!

  IMG_7763

  Keturių kantonų ežero laivai pernai per metus aptarnavo rekordinį keleivių skaičių – 2,46 milijonus. Neabejoju, kad dauguma jų turistai, nors nemažai ir tų, kurie laivais naudojasi kaip paprasta viešojo transporto priemone. Šiaip jau laivais keliauti truputį brangiau nei traukiniais, tačiau… kur kas maloniau. 😉

  IMG_2296

  IMG_2231

  IMG_2162

  IMG_2289

  IMG_2169IMG_2176

  Gyvendama šalia ežero ir kaskart akimis palydėdama praplaukiančius laivus, žadėjau sau, kad kada nors tikrai rasiu laiko, kad be konkretaus tikslo tiesiog sėsčiau į garlaivį ir visą dieną plaukiočiau, galbūt skaityčiau knygą ant denio ar tiesiog mėgaučiausi pro akis slenkančiais vaizdais. Kad pažadai sau neliktų tuščiais pažadais, vos sulaukusi atostogų įsirašiau kruizą į artimiausius planus. Vieną apniukusią dieną, lyg išgirdęs mano mintis, apsireiškė pažįstamas Marcus su žinute: „Vaida, susitinkam už pusvalandžio prieplaukoje. Plaukiam kur nors!“ Ar bereikia sakyti, kad ilgai manęs įkalbinėti nereikėjo? 🙂

  IMG_2256

  IMG_2216

  IMG_2271

  IMG_2268

  IMG_2206

  IMG_2211

  Pilnas maršrutas nuo vienos galutinės stotelės iki kitos (Alpnachstadt – Flüelen), įskaičiuojant vieną sustojimą kažkur pakeliui, į vieną pusę trunka apie 4 valandas. Mes viso maršruto neplaukėme, tačiau kokias 5 valandas ežere tikrai praleidome. Su keliomis taurėmis vyno, kavos puodeliu, vakariene viename iš žavių pakrantės miestelių, nesibaigiančiais pokalbiais ir nuolat lydinčiais nuostabiais vaizdais.  Buvo graži popietė ir gražus vakaras, labai džiaugiuosi, kad radau tam laiko.  O jums, jei kada reikės idėjos maloniam poilsiui, taip pat drąsiai rekomenduoju. 😉

  IMG_2308

  ***

  • Jei esate turistas Šveicarijoje, planuojate regione praleisti keletą dienų, norite ne tik po ežerą paplaukioti, tačiau ir į kalnus užkilti, pasidomėkite Tell Pass, į kurį įeina tiek visas viešasis transportas (laivai, traukiniai, autobusai), tiek kalnų keltuvai. Daugiau informacijos čia.
  • Jei gyvenate Šveicarijoje ir turite Halbtax, pirkite dienos bilietą, taip galėsite neribotai išlipti visur, kur norėsis pakeliui. (Visos kainos čia)
  • Jei gyvenate Šveicarijoje ir Halbtax neturite, pasiimkite iš savo Gemeinde Tageskarte. Į Tageskarte ir Rigi kalnas įskaičiuotas, jei ką.
  • O jeigu tądien Jūsų gimtadienis, naudokitės proga ir parodę savo asmens dokumentą plaukite 1-ąja klase nemokamai! 😉

  ***

  Atostoginius linkėjimus nuo ežero pakrantės siunčianti

  Vaida

  4 Comments

  1. Laura
   2016 July 21 / 19:32

   Koks grožis, kooooks grožis..užsimaniau pakeliauti po tas vietas…:))

   • Vaida
    Author
    2016 July 21 / 19:36

    Jei reikės kokių konkrečių patarimų, drąsiai kreipkis 😉

  2. Jūratė
   2016 July 21 / 22:04

   Visada su malonumu skaitau Tavo pasakojimus 🙂 Šveicarija yra kelionių planuose, perskaičius pagalvojau, kad visai neužilgo 🙂 Būtinai įtrauksiu pasiplaukiojimą! Sekmės ir rašyk!

   • Vaida
    Author
    2016 July 21 / 22:13

    Ačiū, Jūrate, už palaikymą!
    Pasiplaukiojimas palieka įspūdį. Nesvarbu, kiek kartų plaukčiau laivu, kaskart gėriuosi pakrantės ir kalnų vaizdais vis iš naujo. Tikrai rekomenduoju kaip nekasdienišką patirtį 😉

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?