• Slidinėjimas Šveicarijoje: Vals.

  Nesu tikra, jog neįgrisau Jums su savo slidinėjimo centrų apžvalgomis, bet kad jau užsibrėžiau papasakoti apie visus Šveicarijos Surselva regiono centrus, tai tą ir noriu padaryti ( nedaug beliko 🙂 ). Beto, iš vienos pusės – slidinėjimas – mano smagiausias laisvalaikis ir pati mėgstamiausia veikla žiemą, iš kitos pusės – tikiu, kad kito sezono pradžioje Google čia atves daug žmonių, ieškančių patikrintos informacijos apie slidinėjimą Šveicarijoje. O kad jau turiu prikaupusi žinių ir įspūdžių, kodėl gi jais nepasidalinus su savo skaitytojais? Šį kartą trumpai apie Vals.

  Vals – mažutis, atokus miestelis kalnų glūdumoje. (Jeigu kartais pagalvoju, kad aš gyvenu užkampy, tai turbūt turėčiau mesti tokias mintis iš galvos, nes palyginus, yra vietų, kurios gali būti ir daaaaar atokiau nuo pasaulio 😀 ). Šis miestelis garsėja savo mineraliniais vandenimis ir terminiais baseinais. Panaršius po oficialią svetainę, susidaro įspūdis, kad tai yra populiarus vasaros kurortas, galintis pasiūlyti turistams daug pasivaikčiojimo takų, kalnų žygių, kalnų dviračių takų, alpinizmui tinkamų uolų. Žiemą šis kurortas aktyvaus laisvalaikio gerbėjams siūlo keletą slidinėjimo trasų. Neišsiplėsiu su ilga istorija, kaip ir kodėl mes su draugais ten atsidūrėme, paminėsiu tik tiek, kad praeitą savaitę turėjau galimybę apsilankyti šiame centre.

   Trasos. Vos atvykus ir pažvelgus į trasų žemėlapį, visų veidus apniaukė nusivylimas. Kam dėl keltuvų, kam dėl trasų spalvų. Jau nuo pat pirmųjų akimirkų buvo aišku, kad šis centras visiškai netinkamas pradedantiesiems. Trasos raudonos, porą juodų, viena mėlyna. Iš pradžių dar lyg buvo minčių pračiuožti ta lengvesne, bet neužilgo teko ir to atsisakyti. Ta vienintelė mėlyna trasa būtų buvusi tikrai per stati snieglentės naujokams.

  IMG_2222Keltuvai. Iš Vals miestelio į kalną kelia puikūs gondoliniai keltuvai, tačiau aukščiau visi keltuvai tik trosiniai: labai ilgi, labai stačiai į kalną, netolygiai trūkčiojantys. Iš mūsų keturių viršūnę pasiekiau viena, bet pakartoti to nebenorėjau.

  IMG_2213IMG_2216Skipasas. Skipasas galioja regioninis, bet, be abejo, galima įsigyti vien tik šiam centrui. Kainuoja jis šiek tiek pigiau nei kituose centruose ( kainos nuorodoje), bet nuoširdžiai patariant – vis tiek nevertas nei tų pinigų, nei išnaudoto atostogų laiko…( Nebent dėl Freerido)

  Bendras įspūdis apie šį slidinėjimo centrą: pamačiau, pabandžiau, užteko. Tikiu, kad man ten labai patiktų vasarą, bet slidinėti į Vals negrįšiu net ir turėdama sezoninį skipasą… Kodėl tuomet apie tai rašau? Noriu įspėti, kad besiruošiantys negaištų savo laiko, nes yra daug centrų aplinkui, kurie daug lengviau pasiekiami, yra didesni, įvairesni ir smagesni 😉 Tuo tarpu mano apsilankymas tevertas pliusiuko ant šaldytuvo, kad nors ir ne visi centrai čia aprašyti, bet jau visi pračiuožti.

  IMG_2224Vis dar tiesiogiai iš Alpių-

  Jūsų Vaida ;)*

  4 Comments

  1. Asta
   2014 March 3 / 10:21

   Pažiūrėjus į šito centro dislokaciją ir trąsų žemėlapį, spėju kad istorija kodėl ir kaip jūs ten nusitrenkėte turėtų būti gan intriguojanti ;D O apie Laax bus pasakojimas? 🙂 Įdomu kokiom akim matysi šitą centrą dabar ir kaip skirsis kai ant slidžių atsistojai pirmą kartą ir dabar 🙂

   • 2014 March 3 / 10:27

    Laax’e šiemet jau buvau, pasakojimą galvoje ir ant špargalkės turiu, tik neturiu nė vienos nuotraukos, tai vis delsiu… O įspūdžiai visgi skiriasi nei tada, kokie buvo pirmą kartą :)) manau, kitą savaitę vėl ten nuvažiuosiu, tada ir papasakosiu 😉

  2. Jurga
   2014 April 8 / 9:50

   O man taip gaila, kad nepavyko šįkart pabandyti nors vieno mažo centriuko… Didelių jau matę sočiai, gal todėl traukia ne tokie turistiniai ir masiniai 🙂

   • 2014 April 8 / 13:52

    Man irgi be galo gaila, kad jūsų viešnagė pas mane užsibaigė taip greitai ir neplanuotai, ir visi planuoti centriukai liko neaplankyti :/ Man pačiai jie daug labiau patinka nei masiniai, tokie kaip Laax… Jie daug jaukesni.
    Reik tikėtis, kitąmet atostogos sėkmingesnės bus 😉

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?