• Mano didelės, storos, graikiškos atostogos. Kreta.

  – Vau, į Graikiją! – aikčiojo susižavėję australai, amerikiečiai ir Naujosios Zelandijos gyventojai.

  Kur? Į Graikiją?… – kilnojo antakius nesupratę europiečiai, man papasakojus apie savo atostogų planus.

  Taip, į Graikiją, o jei tiksliau – į Kretą. Šiaip jau, gyvendama Australijoje, tikrai nesugalvočiau skristi atostogoms į Graikiją, kai tiek neaplankytų vietų aplink mane, tačiau šį kartą turėjau tam priežasčių, kurios labai žmogiškos ir paprastos – pasiilgau šeimos.

  Pirmą kartą Kretoje su šeima lankėmės lygiai prieš 10 metų. Ta kelionė mums visiems taip patiko, kad dar labai ilgai karts nuo karto vis ką nors prisimindavome. Prabėgus 10 metų, mano šeima sugalvojo kelionę pakartoti. Kai apie tai išgirdau, negalėjau sau leisti to pražiopsoti. Juo labiau, kad aš ir taip praleidžiu visas metų šventes, visus gimtadienius, tai labai stengiuosi bent atostogoms prisijungti, kad ir iš kaip toli atskristi tektų.

  Pirmąjį kartą lankydamiesi Kretoje buvome apsistoję šiaurinėje dalyje, labiau į vakarus, tai per savaitę laiko apkeliavome salos vakarinę ir truputį pietinės dalies. Šį kartą gyvenome rytuose, tai šioje dalyje ir keliavome. Esminis skirtumas tarp šių dviejų kelionių – per tuos metus mano šeima pagausėjo net 5 mažyliais, tai, kas turite vaikų, tikrai žinote, kaip jie pareguliuoja atostogų ritmą. 😉 Na, bet nesėdėjome prie viešbučio baseino ištisą savaitę ir šį kartą. Truputį šen, truputį ten, atostogos buvo turiningos! Labai smulkiai visko pasakoti turbūt nenoriu. Daug kas buvę, daug kas patys matę, informacijos internete pilna, tai turbūt pasidalinsiu tik foto įspūdžiais ir visai trumpais aprašymais, ką veikti Kretoje, jei ilsitės rytinėje dalyje. Jei kas nors domina konkrečiai, klauskite komentaruose, papasakosiu plačiau. 😉

  Ekskursija laivu Malia – Sisi Village. Nežinau kaip jums, tačiau man, pagalvojus apie Graikiją, vaizduotė tuojau pat nupiešia mažus kaimus, baltais namukais apstatytus, mėlynas langines, mažas duris, iš molinių vazonų virtstančius žiedus ir akmenimis grįstas siauras gatveles. Sisi kaimas panašus ir buvo. Tik labai mažas. Nuplaukėme į jį laivu, prieš tai kai kas pasimaudę (man pasirodė per šalta tądien) ir papietavę ant denio.

  Spinalonga sala. Spinalonga mažutė sala visai šalia Kretos krantų. XI amžiaus antroje pusėje šioje saloje buvo įkurtas veneciečių fortas, vėliau, XX amžiaus pradžioje, sala pagarsėjo kaip raupsuotųjų kolonija. Daugiau kaip pusę amžiaus čia buvo tremiami raupais užsikrėtę žmonės iš visos Kretos ir kitų Graikijos vietų. Atskiriant nuo savo šeimų ir bendruomenių čia buvo atvežta daugiau kaip 400 ligonių. Vieni internetiniai šaltiniai rašo, kad jie ten turėjo kavines, kino salę ir ligoninę, kitur pasakoja, kad žmonių gyvenimo sąlygos buvo labai vargingos. Netgi gydytojai atplaukdavo tik tada, kai žmonės susirgdavo kitomis ligomis, nuo raupų jų niekas negydė ( vaistai išrasti 1940-aisiais, tačiau kolonija veikė net iki 1957-ųjų). Dėl istorijos, archeologinio palikimo ir gražių vaizdų šiandien ši sala yra viena labiausiai lankomų Kretos vietų. Atplaukę laivu į Spinalonga turėjome laisvą valandą pasivaikščiojimui. Visai patiko!

  Kaip nuvykti į Spinalonga? Į Spinalonga galima atplaukti iš Agios Nikolaos, Elounda ir Plaka miestelių. Įėjomas į salą mokamas ( 8 eur suaugusiajam; vaikams, mokiniams ir studentams, pateikus pažymėjimą, nemokamai; pensininkams su nuolaida)

  Elounda. Plaukti į Spinalonga galima iš kelių miestelių. Mes išplaukėme iš Elounda, po kurį grįžę dar pasivaikščiojome. Atvirukinis miestelis su fotogeniška žvejų uosto krantine kalnų fone. Gražu!

  Agios Nikolaos. Pakeliui į viešbutį stabtelėjome Agios Nikolaos miestelyje. Labai turistinis, tačiau sako, vienas gražiausių rytinėje salos pakrantėje. Daug jaukių kavinukių ir visa galybė suvenyrų parduotuvių. Na ir žinoma, dar viena graži krantinė.

  Richtis tarpeklis. Kreta kalnuota sala, tai ir tarpeklių, kuriais galima praeiti, netrūksta. Kad truputį pajudintume šonus po tos savaitę besitęsiančios maisto fiestos viešbutyje su viskas įskaičiuota, nutarėme vienu iš jų praeiti. Nelabai toli nuo mūsų viešbučio buvo Richtis tarpeklis, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo nemenkas iššūkis. Šiaip jau neilgas tas tarpeklis, vos poros kilomentų ( ir tai nepilnai), tačiau, kai didžiąją laiko dalį reikia lipti per didelius akmenis, tai sakyčiau, yra ten ką veikti!  Mūsų mažiausioji (2 metukų) tarpeklį praėjo nešama ant rankų, didesnes mergaites (4 ir 5 metų) reikėjo ant  akmenų užkelti ir nukelti, kojytės per trumpos. Nerekomenduočiau po lietaus, nes turėtų būti labai slidu ir pavojinga, bet šiaip geras pasivaikščiojimas buvo. Pabaigoje norintys gali išsimaudyti po kriokliu.

  Tarpeklio lankymas nemokamas. Tinkamas keliaujantiems su vaikais, bet gal didesniais nei 5 metų. 😉

  Heraklionas. Į didžiausią salos miestą, Heraklioną nuvykau viena, kai jau atsisveikinau su savo šeimyna. Visi išskrido į Lietuvą, o aš dar likau Graikijoje keletą dienų paturistauti. Aš nežinau, ar man patiktų Heraklione atostogauti (turbūt nelabai), tačiau visą savaitę prabuvus viešbutyje, kuriame vienintelė pramoga vakarais buvo viešbučio baras, buvo smagu vėl atsidurti mieste, pilname jaunimo ir kuriame šurmuliuoja gyvenimas.

  Taigi tokios buvo mano atsotogos Kretoje. Gražios, jaukios ir šeimyniškos. Nebuvo labai karšta, tačiau kur kas šilčiau nei tuo metu Sidnėjuje, tai man buvo toks malonus vasaros pratęsimas. Gerokai šilčiau vėliau buvo Santorinyje ir Atėnuose, apie kuriuos papasakosiu kituose įrašuose.

  O kur jūs šiemet atostogausite? O gal jau atostogavote? Papasakokite. 😉

  ***

  Bučkiai ir linkėjimai

  10 Comments

  1. Jūratė
   2018 June 18 / 16:21

   Vaida, kaip smagiai susiskaitė tekstas! Tiesiog liuks įspūdžiai! Pati už poros savaičių būsiu Corfu, todėl dabar apie tą kraštą kiekvieną info gabalėlį siurbte siurbiu ;). Ir, beje, negaliu nepagirti nuotraukų! Jos toks gėris akims!!! Gal būtų galima gauti kokį patarimą tokiam jų retušavimui? Dėkui ir geriausi inkėjimai!

   • Vaida
    Author
    2018 June 19 / 13:00

    Ačiū, Jūrate! Labai smagu, kad patiko! 😉 Corfu turėtų būti nuostabi. Pati dairiausi, kaip ten nuvykti, bet pasirodė per sudėtinga/per brangu iš Kretos. Gero laiko ir puikių įspūdžių! 😉
    O kas liečia retušavimą… Oi, kas čia tik nedaryta! Tvarkau nuotraukas su lightroom. Šiuo atveju visos gerokai šviesintos, praktiškai nuimti šešėliai, pastumdytas šiltumas/šaltumas, pridėta baltos, daug kur keistas mėlynos tonas, ta mėlyna šviesinta ir nuimta spalvos. Daug kur padidintas aiškumas, galų gale redaguota oranžinė spalva. Esu įdegusi, bet ne tiek. Žodžiu, apkrautos nuotraukos kuo tik įmanoma, bet nusibodo visada taip pat, norisi kažko naujo įnešti tiek į savo blog’ą, tiek į Instagram’ą 🙂

  2. Asta
   2018 June 20 / 10:38

   kad ir ką darai su tom foto , bet nuostabiai gaunasi! 😀 Vanduo… atspindžiai… Pasikabinsiu ofise ant sienos, tik geresnės rezuliucijos reikėtų 🙂

   • Vaida
    Author
    2018 June 21 / 9:12

    Tik pasakyk kurią, atsiųsiu į paštą! 😉

  3. Egle
   2018 June 21 / 9:07

   Labas! Aciu uz post’a 🙂 Noretau tik paklausti kaip angliskai vadinasi Richtis tarpeklis?

   • Vaida
    Author
    2018 June 21 / 9:12

    Labas, Egle, ačiū už komentarą. Pagooglinus matau, kad pavadinimas nepasikeičia, Richtis gorge ir tiek 😉

  4. Dalia
   2018 June 21 / 11:57

   Sveiki Vaida, nuoširdžiausiai džiaugiuosi už Tavo atostogas Atrodai puikiai,kaip visada ir nuotraukos labai šiltos, saulėtos! Tie laiveliai lyg žaisliniaiAš UŽ nuotraukų saikingą ,,tvarkymą ,, šiuolaikinėmis technikos galimybėmis Pritariu emocinei Kretos įtakai,esame tokie pat sužavėti jos atmosfera.Mes ėjome dienos žygį Samarijos tarpekliu,kuris irgi su mažyliais netiktų( tiems, kurie dar ruošiasi į Kretą)
   Dėkoju,Vaida
   Pagarbiai.
   Dalia

   • Vaida
    Author
    2018 June 22 / 4:26

    Samarijos tarpekliu ėjome prieš 10 metų, tai, palyginus su Richtis, ten buvo lengvas pasivaikščiojimas! Tiesa, Samarija kur kas ilgesnis ir didesnis, kada prie progos neatsisakyčiau ir vėl juo pasivaikščioti 🙂

  5. ieva
   2018 June 21 / 17:38

   Kūl kaip atrodo. Aš irgi labai į GRaikiją norėčiau

   • Vaida
    Author
    2018 June 22 / 4:23

    Kai prie noro pridedi pastangų, viskas įmanoma 😉

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?