• Kroatijos fotodienoraštis: Zadar.

  Tą rytą net krūptelėjau prabudusi nuo griaustinio. Lietus?! Negali būti! Tai turėjo būti šiltos ir saulėtos atostogos, negi atsivežėme lietų iš Lietuvos, kai čia šiaip jau normaliai nelijo keletą mėnesių??? Na bet taip, į vonios kambario stoglangį barbeno ne kas kitas kaip smarkus lietus. Po vėlyvesnių pusryčių pasitarę, ką čia veiksime tokią apniukusią dieną, nutarėme važiuoti iki artimiausio miesto pasivaikščioti – iki Zadar.

  Zadar vienas populiaresnių turistinių miestų Kroatijoje. Miestas turi gražų senamiestį, įsikūrusį saloje, pakrante tęsiasi netrumpas pėsčiųjų takas, o pagrindinis traukos objektas – jūros vargonai. Šie unikalūs vietinio architekto suprojektuoti vargonai – tai 35 skirtingo ilgio vamzdeliai, išdėstyti krantinėje, kuriais muziką “groja” bangos ir vėjas.  Audringą dieną turėtų būti įspūdinga, ramią dieną, kai nėra bangų, tas gaudesys tylesnis, tik praplaukiantis keltas ar kitas laivas, sukeldaas bangas, “užgroja”.

  Prieplaukos krantinėje švartuojasi laivai, siūlantys pažintines ilgesnes ar trumpesnes ekskursijas, pats senamiestis kartu su forumo likučiais ir senomis bažnyčiomis mena romėnų laikus, miesto aikštės ar platesni praėjimai užpildyti restoranų terasomis, pasukus už kiekvieno kampo knibžda turistai. Mūsų laimei, lietus liovėsi, kai šiaip ne taip suradome, kur pastatyti savo didelį kemperį (stovėjimas 1 zonoje, visai prie pat senamiesčio, 6 kn/val), tai valandžiukę visai maloniai pasivaikščiojome. Dalį nuotraukų, perkeldama į kompiuterį netyčia ištryniau, tačiau bendram vaizdui ir nuotaikai susidaryti keletu likusių kadrų vis tiek dalinuosi. 😉

  Rytoj parodysiu apylinkes, kur dabar apsistoję esame, tad iki greito. 😉

  ***

  Vis dar tiesiogiai iš Kroatijos

  2 Comments

  1. Aidas
   2017 September 6 / 23:06

   Keletą mėnesių nelyja.. Girdėtos vietinių pasakos 😀 Buvome Kroatijoje 5 metus iš eilės, visada per dvi savaites atostogų nors kartą prapliumpa lietus, kad ir neilgam. O vietiniai sako nelijo pas mus jau keli mėnesiai 🙂 Gal jie tik ilgą lietų vadina lietum, nežinau.

   • Vaida
    Author
    2017 September 6 / 23:11

    O kas ten juos žino, visą vasarą nebuvau, patikrinti negaliu 🙂 Nors pagal taip, kaip viskas peržiūdę, nugeltę ir pakelėse nudegę, labai gal ir nesistebėčiau, kad didelių liūčių seniai nebuvo 🙂

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?