• Sidnėjuje ir aplink: uosto grožybės.

  Kiekvienas miestas turi savo paradinę pusę. Tą gražiąją, kuria didžiuojasi, kurią svečiams parodyti nori, kurią atvirukuose atvaizduoja. Kažkur tai aikštės, puoštos ištaigingais fontanais ar skulptūromis, kažkur painūs senamiesčių labirintai su pasislėpusiais jaukiais restoranais, kažkur modernizmu alsuojantys pastatai. Tuo tarpu Sidnėjaus vizitinė kortelė  – miesto uostas.

  Sidnėjaus uostas – tai natūralus gamtos darinys, įsikūręs Parramatta upės žiotyse, įsirėžęs į žemyną 20-ties km nuo vandenyno atstumu. Šio uosto pakrantės juosta siekia 240 km, tad galite įsivaizduoti, kokio dydžio teritorija tai yra ir kiek ten daug vietų naujiems atradimams. Sidnėjaus uostą sudaro daugybė didesnių ar mažesnių įlankų, kurios kiekviena atskirai turi savo unikalų veidą, priklauso skirtingiems miesto rajonams. Visas tas uosto įlankėles vienijantis dalykas yra intensyvi laivyba. Nesvarbu, kurioje dalyje būsite ir nuo kurios pakrantės jį stebėsite, vandenyje matysite nuolat maršrutuojančius keltus, jachtas, didesnius ar mažesnius apžvalginių turų laivus, vandens taksi, o kartais išvysite ir prišvartuotą didžiulį kruizinį laivą. Pasakodama apie Sidnėjaus uostą galėčiau išskaidyti tekstą į daugybę mažų dalių, tačiau šiandien aš apie populiariausias lankytinas vietas: Circular Quay su šalia esančiais Opera House ir Harbour Bridge bei turistų mylimą Darling Harbour.

  img_7885

  Circular Quay – vienas pagrindinių viešojo transporto taškų. Čia yra tiek traukinių, tiek autobusų, tiek keltų stotelė. Circular Quay galite sėsti į vieną iš miesto keltų ir keliauti po visas didžiulio uosto vietas, įskaitant daugelio pamėgtą pakrantės miestelį Manly ar buvusį žvejų kaimelį Watsons Bay. Netrūksta čia ir kelių valandų kruizų, kurio metu galite tiek papietauti, tiek vakarieniauti, tiek gyvos muzikos pasiklausyti. Tiesa, kruizai nepigūs ( visgi, jei domina, nebloga svetainė, padėsianti kokį išsirinkti, yra čia), o paplaukioti po uostą ir pasigrožėti vaizdais kur kas pigiau galima su paprastu keltu ir paprasta, bendra miesto transporto Opal kortele. Paplaukioti ir pažvelgti į ikoninius miesto statinius iš visai kitos perspektyvos tikrai verta!

  img_6989

  Pagrindiniai du statiniai, be kurių Sidnėjus nebūtų Sidnėjus – Opera House ( lt. Operos namai) ir Harbour Bridge ( lt. Uosto tiltas). Abu juos visu gražumu galima pamatyti atvykus į Circular Quay. Harbour Bridge – 134 metrų aukščio, 1149 metrų ilgio, 49 metrų pločio ir 52800 tonų svorio metalinė konstrukcija yra didžiausias ir sunkiausias (tiesa, ne ilgiausias) tiltas pasaulyje. Pastatytas 1932 metais jis iki šiol yra vienas populiariausių ir lengviausiai atpažįstamų statinių pasaulyje.

  img_6954

  Kitas Sidnėjaus pasididžiavimas (nors ką čia Sidnėjaus, tai kone visos Australijos simbolis) – Opera House. Nesumeluosiu sakydama, kad tai garsiausias operos pastatas visame pasaulyje. 1956 metais suprojektuotas, vėjo pučiamų burių, palmių lapų ir majų piramidžių įkvėptas, galų gale 1973 metais lankytojams duris atvėręs, Opera House ir jo aikštė kasmet pritraukia milijonus turistų. Viduje, deja, kol kas dar nebuvau, ar ten taip pat gražu kaip iš išorės, pasakyti negaliu, tačiau pastato architektūra tikrai įspūdinga. Man Opera House gražus tiek dieną, kai atspindi šviesą nuo visų 1.056.000 savaime nusivalančių baltų čerpių, tiek naktį, apšviestas iš visų pusių ir aiškiai matomas net iš toli. Gaila, neteko matyti jo per Sidnėjaus šviesų festivalį Vivid, kuomet ant jo žaidžia įvairiausios šviesos, tačiau labai dėl to nenusimenu,. Kas čia žino, gal dar pasitaikys proga. 😉

  img_7843

  Kalbant apie uosto lankomas vietas, negaliu nepaminėti Darling Harbour. Darling Harbour – viena labiausiai turistų lankomų vietų mieste. Jei tikitės čia pamatyti tikrų australiško gyvenimo atspindžių, tai turbūt ilgai ieškosite ir nerasite, tačiau, jei norite pasivaikščioti po gražią prieplauką, kurioje ant vandens supasi jachtos, norite papietauti restorano terasoje su vaizdu į tviskančius dangoraižius priešaky, norite paklausyti gatvės muzikantų, ar pasisupti apžvalgos rate, pakeliui prigriebę porciją ledų, Darling Harbour jums patiktų. 😉 Čia pat yra įsikūrę Madam Tussauds muziejus, jūrinis akvariumas, mini zoologijos sodas, taip pat nacionalinis jūrininkystės muziejus su galimybe aplankyti tikrus karinius laivus ( Veiklos idėjos lietingai dienai!). Man pačiai Darling Harbour patinka savaitės vidury, kuomet ten mažiau turistų, arba šeštadienio vakarais per fejerverkus. Taip taip, perskaitėte teisingai. Kiekvieną šeštadienį visa prieplauka nušvinta nuo fejerverkų šou. Jau nebežinau, kiek kartų stebėjau, bet turbūt dar ne kartą pamatysiu. Labai gražu! 😉 (Fejerverkų laikas skiriasi priklausomai nuo sezono, bet jį pasitikslinti visuomet galima čia).

  img_7871

  img_7876

  img_7891

  img_7614

  img_7899

  Nors ilgiau gyvendama šiame puikiame mieste su kiekviena savaite atrandu vis daugiau ir daugiau man patinkančių dalykų, nors kaskart vis labiau susižaviu mažiau turistinėmis vietomis, pirmą didžiausią įspūdį padarė ne kas kitas kaip uostas. Ir dabar dar nors kartą per savaitę kažkuriuo pakraščiu prabėgu, ir dabar dar stabteliu bent akimirkai pasigrožėti. Sidnėjus gražus miestas. Ir labai fotogeniškas. Matyt, ne veltui mane čia taip traukė keletą metų. 🙂

  img_7847

  ***

  Bučkiai ir linkėjimai iš vieno gražiausių didmiesčių pasaulyje

  Vaida

  1 Comment

  1. due_no
   2016 December 2 / 10:16

   Aciu uz visas sias nuostabias nuotraukas ir kad dalinates ispudziais 🙂

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?