• Sidnėjuje ir aplink: Palm Beach.

  Žinote, gyventi milijoniniame mieste prie vandenyno, kai gali bet kada savaitės vidury prieš paskaitas nulėkti iki paplūdimio, smagu, tačiau iki savaitgalio to miesto šurmulio taip atsikandi, kad jau kokį ketvirtadienį imi kurti planą chuliganą, kur čia iš jo ištrūkus… Gerai, kad idėjų, kur nuvykti, ir galimybių čia netrūksta, tai tik netingėk, rinkis ir važiuok! Juo labiau, kai taip sparčiai į Australiją atšuoliuoja vasara… 🙂 Praeitą sekmadienį pasinaudojome tuo, jog buvo nuostabus oras, ir patraukėme į vieną gražiausių Sidnėjaus paplūdimių – Palm Beach.

  image2-7

  Palm Beach – apie 45 km į šiaurę nuo Sidnėjaus nutolęs paplūdimys, lengvai pasiekiamas paprasčiausiu miesto autobusu. Šis paplūdimys turėtų būti labai gerai žinomas visiems, daugiau-mažiau-mano-amžiaus televizijos žiūrovams, nes vaikystėje matėme jį visi. Nuo 1988-ųjų čia filmuojamas vienas ilgiausių australiškų serialų „Be namų negerai“. Pamenate tokį? ( Jei ne, intro video YouTube tikrai primins… 🙂 ) Tiesą sakant, serialas vis dar filmuojamas iki šių dienų, tačiau aktoriai per tiek metų pasikeitę, vargu, ar ką bepažintumėte. Skaičiau, kad filmavimo darbai vyksta vakarais, kuomet mažiau smalsuolių aplinkui, tai sekmadienio popietę jokios kūrybinės grupės neradome ir į kadrą neįlindome. Žinoma, to ir nesiekėme. Tenorėjome pasidžiaugti turistų neapgultu, nuostabiu, smulkaus smėlio paplūdimiu, o šitą padaryti pavyko puikiai. 😉

  image1-14

  image3-2

  image1-14k

  image3-3

  Palm Beach šiaip jau yra Barrenjoey pusiasalyje, kurį iš vienos pusės skalauja žydras vandenynas, iš kitos – rami įlanka. Visą pusiasalį ir abu jo krantus galima apžvelgti iš apžvalgos aikštelės, esančios ant kalno, šalia švyturio. Internete rašo, kad iki jo veda 1 km takas, kuriuo, gėda gėda, nebeužlipome ( čia visus akmenis į savo daržą susirenku aš. Vakare leidosi saulė, kilo vėjas, sparčiai vėso, o aš neturėja nieko, ką galėčiau šilčiau apsirengti…), tai tą švyturį palikome neaplankytą tam, kad būtų dėl ko sugrįžti.

  image2-2

  ***

  Kaip atvykti? Atvykti į Palm Beach iš Sidnėjaus viešuoju transportu yra visiškai paprasta. Pasigauni Wynyard Station L20 autobusą, važiuojantį kas 20 minučių, ir po kokios pusantros valandos tu jau čia.

  Kiek kainuoja? Sekmadieniais su Sidnėjaus Opal kortele visą dieną visas transportas tik 2,50 AUD.

  Ką ten veikti? Užlipti pasigrožėti panorama prie švyturio ( sekmadieniais švyturį taip pat galima su gidu aplankyti. Daugiau informacijos čia), įlankoje išsinuomoti SUP lentas paplaukioti, galima buriuoti, mokytis čiuožti banglente. Yra viešos lauko kepsninės ir staliukai piknikams. Pats paplūdimys su dušais, tualetais, persirengimo kabinomis.

  img_7835

  ***

  Esu kažkada rašiusi, bet pasikartosiu – mažos savaitgalio išvykos labai sveika sielai ir mintims. Palikus rūpesčius namie, pakeitus aplinką, atrandant kažką naujo ir tiesiog mėgaujantis akimirka, į galvą gali ateiti nemažai teigiamų minčių. Aš praktikuoju tai nuolatos, pabandykite ir jūs! 😉

  ***

  Bučkiai ir linkėjimai

  Vaida

  2 Comments

  1. 2016 November 15 / 11:37

   Aš lygiai taip pat Londone jaučiuosi vasarą. Jau nuo kokio trečiadienio pradedu planuoti kokias išvykas į kaimą ir ieškoti kas kur su manim važiuos. 🙂 Žiema tai nera kur dingti, tenka mieste pramogų ieškoti.

   • Vaida
    Author
    2016 November 17 / 6:45

    Bet juk tuomet gaunasi visai geras balansas – žiemą kultūriniese, vasarą gamta džiaugiesi! 😉

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?