• Mėnuo Pietryčių Azijoje: kur, kiek ir už kiek. Skaičių suvestinė.

  Kartais net didžiausias optimizmas ir ryžtas nepadeda įvykiams klostytis taip, kaip nori. Atrodo, bandai žmogau, stengiesi, darai viską, ką gali, o rezultatas toli gražu nedžiugina. Ir kai pradedi tikėti, kad gal pagaliau pajudėsi iš to taško, kuriame jautiesi beviltiškai užstrigusi, sulauki nelaukiamo skambučio, kuris vėl nubloškia atgal. Nesiseka man pastaruoju metu. Smarkiai nesiseka. Bet juk niekas gyvenime nevyksta veltui, gal netrukus ir  į mano pasaulį pasibels džiaugsmas, tad stengiuosi nenukabinti nosies. Tikiuosi, tai įvyks greitai, o kol kas, kad mano blog’as visai neužmigtų, pasidalinsiu kuo nors įdomiu. Pavyzdžiui mėnesio Pietryčių Azijoje skaičiais. 🙂 (Paspaudus ant paveikslėlio, matosi geriau).

  baigtas webTikiu, kad mano blog’ą skaito nemažai keliaujančių žmonių, kuriems, planuojant kelionę, visada aktualu, kiek apytyksliai kainuoja atostogos vienoje ar kitoje šalyje, kokios gali būti mėnesio maisto, nakvynės ir pan. išlaidos.  Būdama dėmesinga detalėms, aš visada rašausi visokias smulkmenas,  tad nenuostabu, kad ir paskutinės kelionės išlaidos kruopščiai sugulė į sąsiuvinį. Vieną vakarą nepatingėjau ir susisteminau skaičius, kuriais noriu pasidalinti 😉

  Kaip turėjusiai šiek tiek darbinės patirties su statistinėmis analizėmis, labai gailiuosi, kad mano apšiuręs sąsiuvinys – tai ne gera programa ir net ne Excel’is. Negaliu paprastai padaryti tikslių duomenų pjūvių, galiu pasiūlyti tik bendrą vaizdą 😉

  Apibendrinant noėčiau paminėti, jog iliustracija viršuje labiausiai atsipindi atostogų Filipinuose išlaidas, nes šioje šalyje praleidome 19 dienų iš 33. Tailande praleidome 8 dienas, likęs laikas – trumpos stotelės visur kitur. Kainos konvertuotos į litus pagal oficialų kursą, kuris, rašant šį įrašą, buvo:

  1 HKD = 0,33 LT;

  1 PHP = 0,05 LT;

  1 THB = 0,08 LT;

  1 KHR = 0,00063 LT

  ( Skaičiuojant visada naudojuosi www.xe.com svetaine)

  Kaip matote iliustracijos apatinėje linijoje, didžiausia išlaidų dalis tenka transporto išlaidoms, iš kurių net  2934 Lt,  skirta skrydžiams Varšuva – Maskva – Honkongas ir Bankokas – Maskva – Vilnius. Taip pat čia įskaičiuotas 247 Lt vertės skrydis Manila – Bankokas, kuriuo nepasinaudojome, nes apsižioplinome su bevizio laikotarpio datomis, ir pirkome naujus bilietus (už 220 Lt).

  Į vizų kainą įskaičiuota papildomai darytų dokumentinių nuotraukų kaina.

  Nakvynei vidutiniškai parai išleidome 19 Lt Filipinuose ir 13 Lt Tailande.

  Maisto išlaidos sudaro pusryčius, pietus ir vakarienę įvairiose vietose ( nuo pigių gatvės maisto vagonėlių iki omarų restorane už 80 Lt).  Čia pat įskaičiuoti vaisiniai kokteiliai ( kartais jie atstodavo pusryčius arba netgi pietus, kai būdavo per karšta pagalvoti apie rimtesnį maistą), alus ar alkoholiniai kokteiliai ( saikingai aišku, bet į atskirą kategoriją neišskyriau, nes jie dažniausiai būdavo kartu su vakariene). Taip pat į šią sumą įeina kavos ir sumuštiniai oro uostuose, kurie gerokai iškreipia bet kurios dienos biudžetą. Vidutiniškai maistui per parą išleidau apie 25 Lt Filipinuose ir 28 Lt Tailande ( tiesa, Tailande valgiau daug daugiau ir dažniau, nes maistas nepalyginamai skanesnis nei Filipinuose 😀 )

  Pramogų kategoriją sudaro nardymo kaina ( apie 50 lt/1 nėrimas, El Nido), kajako nuoma (18 lt/ 3 val., El Nido) , turai po negyvenamas salas (vidutiniškai 38 lt už 5 valandų kelionę su įskaičiuotais pietumis, El Nido), motorolerio nuoma (11 lt/ parai) su degalais ( 2,40 lt/litras, Koh Chang, Tailande) , gido paslaugos ir mokamų lankomų objektų kaina ( tokių kaip Angkor Wat Kambodžoje ar Grand Palace Bankoke).

  Skalbyklos paslaugomis naudojomės visuomet, kai tik pasitaikydavo proga. Vienas visų turimų rūbų skalbimas kainavo apie 5-6 Lt.

  Na ir aišku, suvenyrai – labai asmeniškas reikalas. Kiekvienam pagal galimybes sutalpinti juos į turimą kuprinę ir fantaziją. Kartu su išsiųstais atvirukais man tai kainavo apie 160 Lt.

  Suskaičiavusi visas išlaidas, pagaliau galiu atsakyti į klausimą, kiek gi kainuoja mėnesio atostogos Pietryčių Azijoje. Iš vienos pusės 6380 Lt yra daug, iš kitos pusės, kai tai yra viso mėnesio kelionė kitoje pasaulio pusėje, tai gal ne taip ir blogai. Viena aišku, kad Filipinai brangesni nei Tailandas. Nežinau, kaip čia išėjo, bet lyginant šių metų išlaidas su pernai metų kelione po Tailandą, mėnesis ten kainavo bent dvigubai pigiau nei Filipinuose. Tarkim, jei mėnesį Tailande gali nesunkiai prasisukti su 1000 litų, tai Filipinuose reikėtų bent 2000 Lt.

  Tikiuosi šis įrašas bus kam nors naudingas, o jeigu dar turite papildomų klausimų, – kaip visuomet nesivaržykite rašyti į Facebook’ą ir klausti 😉

   

  Visada Jūsų-

  Vaida 😉

  7 Comments

  1. Samas
   2013 September 7 / 18:43

   17 denų Tailande birželį dviese tilpome iki 6000LTL, bet dažnai beveik badavome, nes nedrįsome valgyti neaiškių dalykų gatvėje.

   • 2013 September 7 / 23:10

    O aš mėgstanti skaniai ir sočiai pavalgyti, tai man badauti niekaip nepavyktų :)) 6000 lt dviese skamba puikiai! Užtat ir sakau, kad Tailandas – gerokai pigesnis nei Filipinai. Beto, šį kartą mes už skrydžius daug sumokėjome 🙁 Jei ne paslaptis, už kiek pirkote skrydžius? Nes išleidus 3000 lt žmogui septyniolikai dienų, įskaičiuojant kelionę, sakyčiau, tikrai gerai susisukote! 😉

  2. 2013 September 8 / 20:37

   Nepasakyčiau, kad greitu laiku išdrįsčiau skristi savarankiškų atostogų į Rytus, bet man vistiek labai patinka tavo įrašai apie ką ir kaip. 🙂

   • 2013 September 11 / 0:21

    Vadinasi, kol kažkam patiks skaityti, tol rašysiu 😉

    • Tomas
     2014 April 8 / 19:28

     Kokios butu buto ar namo kainos, jei noretusi dviese pagyvent kokius metelius?

  3. Tomas
   2014 April 8 / 19:29

   Turėjau omeny nuoma

   • 2014 April 9 / 22:41

    Labas, Tomai,

    kadangi man neteko domėtis, kiek kainuotų ilgesniam laikui, o visuomet keliaudama ieškau nakvynės 1-3 naktims, tai tikrai nepasakysiu, nes galiu smarkiai padauginti ir prašauti pro šalį… Bet Facebooke yra grupė “Tailandas savarankiškai”, kurią kuruoja Mantas, kaip suprantu jau ne pirmą žiemą praleidžiantis Tailande, tai manau, jis tau galėtų atsakyti išsamiau 😉 Susirask grupę, nusiųsk užklausą, kad kas nors tave į ją įtrauktų, ir pasidomėk tenai. Tikrai kas nors turėtų pakonsultuoti. Sėkmės 😉

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?