• Sekmadienis pas kengūras. Morisset Park.

  Na, tai kas mieliausias gyvūnėlis Australijoje? Jei neatspėjote iš pirmo karto, esu tikra, pataikysite iš antro! Kas kas? Aha, kengūros! 🙂 Pamatyti šiuos gražius sterblinius žinduolius norėjau seniai, tačiau norėjau pamatyti ne šiaip bet kur, o gamtoje, ten, kur jos ir gyvena. Važiuodama į Australiją ir galvoje dėliodama sąrašą, ką norėčiau čia nuveikti, žinojau, kad vienas iš dalykų – pamatyti iš arti kengūras ir koalas. Koalų dar nesutikau, o štai pas kengūras išsiruošėme praėjusį savaitgalį.

  img_7427

  img_7432

  Taigi vėl sekmadienis, vėl vėluojanti aš, vėl tas pats besišypsantis draugas, vėl nauja kryptis. ( Dar truputis ir tai taps sekmadienio tradicija. 🙂 ) Šį savaitgalį patraukėme pakrante į šiaurę. 150 km Newcastle kryptimi, panašiai už 2 valandų kelio nuo Sidnėjaus, yra Morisset miestelis, o šalia jo – to paties pavadinimo parkas. Šis parkas – tai kengūrų namai. Tai ne zoologojos sodas, jokios turistinės infrakstruktūros ten nėra ( išskyrus mašinų stovėjimo aikštelę ir pikniko aikštelę kažkur toliau, prie vandens), tačiau tai vieta, į kurią jau seniai važiuoja turistai, norintys iš arti pamatyti Australijos simboliu laikomus gyvūnus. Raudonajame žemyne gyvena apie 60 rūšių kengūrų (iš viso jų yra 69), kurių populiacija siekia 50-60 milijonų* . Kengūros skiriasi savo spalva, dydžiu, netgi gyvenimo būdu. Priklausomai nuo rūšies jos gali sverti nuo 500 g iki 90 kg. Šiaip jau kengūros draugiški gyvūnai, žmonių nepuola, tačiau, jei pamatysite stambų patiną, grėsmingai trankantį uodegą į žemę, gal ir verta sunerimti. Kengūros turi labai stiprias užpakalines kojas (gali pašokti keletą metrų tiek į aukštį, tiek į tolį), manau, jei įspirtų, maža nepasirodytų.

  img_7401

  img_7524

  img_7554

  Morisset parko kengūros visai nebaikščios, jos pačios atšuoliuoja prie žmonių, turinčių maisto. O maisto turi visi… Svarbu žinoti, kad, jei ten kada važiuosite ir kengūras šersite, darykite tai atsakingai. Jokios duonos! Kiek zoologijos sodų svetainėse skaičiau, jos mėgsta morkas, bananus, razinas, obuolius, galima iš zoo prekių parduotuvės triušiams skirto maisto paimti, bet jokiu būdu nesugalvokite šerti žmogui skirtu šlamštu! Juk nenorime, kad tokie mieli gyvūnėliai susirgtų, ar ne?

  img_7596

  img_7491

  img_7433

  Morisset parke gyvena daug kengūrų, tačiau, jei atvyksite vidurdienį, nenustebkite, jei pamatysite vos vieną kitą. Mes parką pasiekėme apie 14 val, tai kurį laiką kažkaip gūžčiojome pečiais, vienas į kitą žiūrėdami, kad tų kengūrų lyg tikėjomės daugiau… Tačiau apie kokią 17 val, po pietų miego, jų tiek išlindo iš miško, kad mintyse pasigailėjau, jog bananų per mažai nupirkau. 🙂 Vieną akimirką pasijutau iš visų pusių apsupta kengūrų, kurios, ištiesusios savo mielus snukučius, norėjo skanėsto. Nereali patirtis, aš turbūt visą dieną nenustojau šypsotis! Tikrai visiems rekomenduoju, jei kada pasitaikys proga. 😉

  img_7582

  kenguros

  ***

  Kaip atvykti? Atvykti į Morriset paprasta traukiniu. Iš Sidnėjaus jis kas valandą važiuoja Newcastle kryptimi. Pats parkas nuo traukinių stoties nutolęs apie 4 km. Iki jo galima važiuoti turistiniu autobusiuku (nežinau, kokiu grafiku jis važiuoja, bet toks autobusiukas yra, reiktų dairytis prie stoties), arba eiti pėsčiomis. Jeigu pėsčiomis, tai iš pradžių pereiti perėja bėgius, sukti į kairę, kol už poros kalvų pamatysite didžiulę iškabą, nukreipiančią į psichiatrijos ligoninę. Tada tiesiai keliu ligoninės kryptimi, kol pasieksite parką (tiesa, ligoninė vis dar veikianti, tad aplinka truputį slogoka. Prisipažinsiu, ne iš karto pavyko ignoruoti kieme rėkaujančius ligonius. Na, bet nebūtina šalia ligoninės visą laiką būti, parkas gi nemažas).

  Kiek kainuoja? Jei turite Sidnėjaus viešojo transporto Opal kortelę ir keliaujate sekmadienį, visa kelionė pirmyn – atgal tekainuoja 2,50 AUD. Pats parkas nemokamas.

  Ką su savimi turėti? Kadangi parkas nutolęs nuo miestelio 4 km, o ligoninėje nėra parduotuvių, kavinių ir restoranų, turėkite su savimi vandens ir užkandžių. Ir galbūt bananų ar morkų kengūroms. 🙂

  Naudingos nuorodos. Oficiali Morisset parko informacija čia.

  img_7455

  ***

  Kengūrų draugė

  Vaida

  4 Comments

  1. Jurga
   2016 October 25 / 17:25

   Labai labai super! Visi tokie mielučiai, o ta kengūra su kengūriuku… Be žodžių…

   • Vaida
    Author
    2016 October 25 / 17:38

    Šitie susišlavė ir mano simpatijas! Nors visi be galo mieli :))

  2. Dovilė
   2017 January 24 / 15:53

   O kur galima rasti tas kitas 9 kengūrų rūšis, kurių nėra raudonajame žemyne? 😀 ♡★

   • Vaida
    Author
    2017 January 26 / 14:24

    Kad jau paklausei, turėjau pagooglinti :)) Internetuose rašo, kad kengūrų galima sutikti Papua Naujojoje Gvinėjoje, Naujoje Zelandijoje, Indonezijoje. Žožiu, vis tiek visos šioje pasaulio pusėje 🙂

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?