• Šypseną keliančios smulkmenos

  Pirmą kartą jį pamačiau prieš kelias savaites, sėdintį mūsų kavinukėje ir rašantį atvirukus. Priėjau, nusišypsojau, pasisveikinau, paklausiau, ką galėčiau atnešti. Jis mane užšnekino, o aš sutrikau, nes visiškai neturėjau ką atsakyti. Teiravosi apie kavinukės istoriją, interjerą, paveikslus, dar kažką, apie ką vokiškai tikrai daug papasakoti negalėjau… Nuo tos dienos mačiau jį kasdien. Žinojo, kada aš pradedu darbą, žinojo kada ateiti, kur atsisėsti, mane pamatęs iš karto mojuodavo, visada laukdavo iki užsidarymo, kol atnešiu sąskaitą ir keletą minučių šnektelsiu. Kiekvieną dieną pasiimdavo vis kitokį torto gabalėlį ir gerdavo kavos su pienu. Išgėręs visada paprašydavo antro. Visada malonus, mandagus, smalsus ir nesiliaujantis klausinėti.

  Ne, ne apie kokį nors žavų vaikiną aš čia pasakoju. Pasakoju tiesiog apie vieną klientą, senuką, kurį matydavau beveik dvi savaites mūsų kavinukėje. Kodėl apie jį rašau? Vakar kavinę, kurioje dirbu, pasiekė laiškas, adresuotas „Für die nette Bedienung Litauischer Herkunft” ( pažodžiui: „Mielai padavėjai lietuviškos kilmės“) . Jame buvo atvirukas su gražiu padėkos laišku, gražiais linkėjimais surasti artimą širdžiai žmogų, linkėjimais, kad sektųsi ateityje.

  Šis atvirukas šypseną veide nupiešė visai dienai. Juk kaip smagu, kai net kelių minučių pašnekesiu sugebi palikti žmogui šiltą ir malonų prisiminimą. Atrodytų, tas atvirukas tėra maža smulkmena, bet būtent jos , susijungusios į didelę visumą, neabejotinai įtakoja kasdienę savijautą. Mokėkime jomis džiaugtis. Ir neužmirškime, kad principas „Elkis su žmonėmis taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi“ visgi veikia. 😉

  Gražaus Jums sekmadienio!

  Vaida ;)*

  Share:

  5 Comments

  1. 2012 February 19 / 16:20

   O aš taip tikėjausi JO… :/

   • 2012 February 20 / 1:11

    Aš jau nebesitikiu turbūt 😀

    • 2012 February 21 / 11:25

     Gerai, nes tada kai nebesitiki, JIS ateina 😉

  2. Asta
   2012 February 20 / 11:46

   tavo šypsena tiesiog iš ekrano sklinda 🙂 Labai gražu!

   • 2012 February 20 / 13:32

    Ačiū, Astut 😉

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?