19, 02, 2012

Šypseną keliančios smulkmenos

Pirmą kartą jį pamačiau prieš kelias savaites, sėdintį mūsų kavinukėje ir rašantį atvirukus. Priėjau, nusišypsojau, pasisveikinau, paklausiau, ką galėčiau atnešti. Jis mane užšnekino, o aš sutrikau, nes visiškai neturėjau ką atsakyti. Teiravosi apie kavinukės istoriją, interjerą, paveikslus, dar kažką, apie ką vokiškai tikrai daug papasakoti negalėjau… Nuo tos dienos mačiau jį kasdien. Žinojo, kada aš pradedu darbą, žinojo kada ateiti, kur atsisėsti, mane pamatęs iš karto mojuodavo, visada laukdavo iki užsidarymo, kol atnešiu sąskaitą ir keletą minučių šnektelsiu. Kiekvieną dieną pasiimdavo vis kitokį torto gabalėlį ir gerdavo kavos su pienu. Išgėręs visada paprašydavo antro. Visada malonus, mandagus, smalsus ir nesiliaujantis klausinėti.

Ne, ne apie kokį nors žavų vaikiną aš čia pasakoju. Pasakoju tiesiog apie vieną klientą, senuką, kurį matydavau beveik dvi savaites mūsų kavinukėje. Kodėl apie jį rašau? Vakar kavinę, kurioje dirbu, pasiekė laiškas, adresuotas „Für die nette Bedienung Litauischer Herkunft” ( pažodžiui: „Mielai padavėjai lietuviškos kilmės“) . Jame buvo atvirukas su gražiu padėkos laišku, gražiais linkėjimais surasti artimą širdžiai žmogų, linkėjimais, kad sektųsi ateityje.

Šis atvirukas šypseną veide nupiešė visai dienai. Juk kaip smagu, kai net kelių minučių pašnekesiu sugebi palikti žmogui šiltą ir malonų prisiminimą. Atrodytų, tas atvirukas tėra maža smulkmena, bet būtent jos , susijungusios į didelę visumą, neabejotinai įtakoja kasdienę savijautą. Mokėkime jomis džiaugtis. Ir neužmirškime, kad principas „Elkis su žmonėmis taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi“ visgi veikia. 😉

Gražaus Jums sekmadienio!

Vaida ;)*5 responses to “Šypseną keliančios smulkmenos”

  1. RagaNaite says:

    O aš taip tikėjausi JO… :/

  2. Asta says:

    tavo šypsena tiesiog iš ekrano sklinda 🙂 Labai gražu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Apie mane

Apie mane

***
Aš esu Vaida. Keliauju, fotografuoju, rašau, ieškau gyvenime mažų ir didelių džiaugsmų, o suradusi mielai jais dalinuosi čia.
Sveiki atvykę į mano kelionių ir laisvalaikio tinklaraštį!
***
Informaciją, esančią šiame tinklaraštyje, be mano sutikimo kopijuoti ir platinti draudžiama.
***

Socialiniai tinklai:

Archyvas: