• Pasivaikčiojimas po šventinį Innsbruck

  Dėmesio! Prieš Jūsų akis – Jo Didenybė Elegantiškasis Innsbruck!

  Kelionę į Innsbruck susiorganizavome visai netikėtai. Sekmadienį išsiaiškinome, kad antradienį abi su Raimonda gaunam laisvą dieną darbe, tad ta proga sugalvojome ką nors gražaus aplankyti. Greitai suradome priežastį ( man neatidėliotinai reikėjo naujų batu darbui, o antroji pamoka iš Christopher buvo: „Merginos, niekada nepirkite rūbų/batų St. Anton. Šis kurortas skirtas tik turistams, neskaičiuojantiems pinigų. Visada važiuokite į didesnį miestą apsipirkti“), tad tuku tuku traukinuku pajudėjome į Tirolio žemės sostinę.

  Kelionės Austrijos traukiniais yra gėris. Labai patogu ir greita! Jau sukasi mintys apie kokį eurotripą traukiniais pavasarį 🙂 Bet kol kas svajones į šalį, kol kas esame čia.

  Innsbruck – didžiausias miestas Austrijos vakarinėje dalyje, Tirol žemėje. Miestas yra visiškai tarp kalnų, 1964 ir 1976 čia vyko žiemos olimpinės žaidynės. Tiesa, šį kartą ne slidinėti važiuojam, tad mus labiau domina gražioji ir estetiškoji miesto pusė. Miestas pasitiko mus kiek arogantiškai apsiniaukęs ir nenusiteikęs pasirodyti mums visu gražumu, tačiau dėl to geros nuomonės apie save nesumenkino.  Innsbruck nuo seno garsėja kaip menininkų ir laikrodininkų miestas.

  Ten pasivaikščiojus nuo savęs pridėčiau, kad dar ir dviratininkų miestas.

  Innsbruck iš tolo dvelkia elegancija: namų fasadai dailiai išpiešti, įmantriai išraitytos viešbučių, restoranėlių, krautuvėlių iškabos kviečia praeivius apsilankyti, senamiesčio gatvelės žavi jaukumu, o iš kavinukių sklindantys kvapai taip ir traukia užeiti pasimėgauti gabalėliu torto.

  Be to, šiuo metu Innsbruck kaip tikras aristokratas ištaigingai pasipuošęs laukia gražiausių žiemos švenčių. Visose virtinose spindi dekoracijos, o pagrindinėse miesto aikštėse šurmuliuoja kalėdinės mugės. Ten ne tik Kalėdų senelis piešia šypsenas praeivių veiduose. Kalėdiniame turgelyje yra visas Betliejaus tvartelis su mažyliu asilu ir besišypsančia avim. Glühwein‘as, kepti kaštonai, nacionaliniai užkandžiai kutena kiekvieno praeivio nosį. Mugės prekeiviai siūlo įsigyti originalias ir trapias dovanėles artimiesiems. Tai buvo vienintelė vieta Austrijoje, kurioje pasijuto švenčių laukimas…

  Pasivaikščiojus po gražųjį Innsbruck, kiek sužvarbus (visgi žiema), geriausias sumanymas buvo lįsti jaukion kavinukėn, griebti puodelį kavos į rankas ir paragauti Austriško nacionalinio deserto – Apfelstrudel. Kas tai yra? Labai skanus obuolių pyragas ( kilo įtarimas, kad obuoliai pasitaikė kažkokiu alkoholiu šlakstyti), paprastai patiekiami su ledais ir grietinėle. Skanu! 😉

  Austrijoje posakis „išgerti kavos“ suprantamas ne kaip atėjimas į kavinę, greitas puodelio turinio susivertimas į gerklę ir išėjimas, o kaip visas procesas, kurio metu susitinkama su draugais, pabendraujama, praleidžiama nemažai kartu laiko. Užėjus į pirmą kavinukę ir apsidairius, pagalvojau, kad joje galbūt kokia nors senjorų ir šeimų popietė. Neradusios vietos prisėsti ir užsukusios dar į kelias vieną šalia kitos įsikūrusias kavinukes pamatėme, kad čia tikrai ne kažkokia popietė. Taip austrai eina išgerti kavos. Su draugais, su šeimomis, su bendradarbiais. Ilgam.

  Besimėgaujant skaniais štrudelio kąsneliais ir kapučino gurkšniukais gali nepastebėti, kaip ateina vakaras. Vakare miestas, lyg užsidėjęs vakarinį makiažą, dar labiau atskleidžia savo Misteris Gražusis amlua: gatvės ir aikštės sužimba turbūt milijonais mažų lempučių!

  Visą dieną pravaikščiojus po Innsbruck, įvykdžius savo užsibrėžtus tikslus, belieka tyliai atsidusti ir nusišypsoti. Gražu. Sugrįšiu.

  Tie, kas Innsbruck‘e nebuvote ir važiuosite pro šalį, nepatingėkite stabtelti bent puodeliui kavos ir štrudelio gabalėliui. O tuo pačiu bent trumpam pasivaikščiokite po šį elegancija dvelkiantį miestą. Verta 😉

   

  Kiek apšilusi kojas Austrijoje ir pradėjusi keliones –

  Vaida ;)*

   

  Leave a comment

  1. 2012 January 7 / 19:47

   Kaip nuostabiai gyveni… :>~

  2. 2012 January 8 / 0:00

   Gero gyvenimo paslaptis labai paprasta: tereikia mėgautis akimirka ir mokėti džiaugtis tuo, ką turi 😉

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  Looking for Something?